Úvod   Kontakt  

 

Úvodná stránka

Mikroregión
Členovia
Dokumenty
Partneri
Aktuality
Projekty
Zaujimavosti
Fotogaléria

 

 

 

Pocitadlo a statistiky zadarmo

Pocitadlo.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Štafetový beh k Ústave SR v okrese Michalovce

 

 Beh Ústavy v roku 2007 pri 15. výročí prijatia Ústavy SR zaviedlo HZDS. Cieľom bolo pripomenúť prelom, keď sa Slovensko stalo samostatným štátom. Tomu predchádzalo vytvorenie   ústavy.   V   našom    regióne   v    roku  2007 táto štafeta štartovala zo Sobraniec.

     Dňa  2. 9. 2008, presne kedy sa začal nový školský rok 2008/2009 v  obci Markovce pokračoval celoslovenský štafetový beh pri príležitosti Dňa Ústavy SR cez menšie obce až do Michaloviec. Na štarte bežcom urobila náladu miestna rómska skupina Vienala, prišli aj školáci a množstvo zvedavcov, čo nebýva zvykom. Trasu do Michaloviec absolvovali aj starostovia – Ing. Blažej Ivan (Tušická Nová Ves), p. Vladimír Decha (Horovce). Stužky na štafetovom kolíku však pribudli aj z obce Markovce, Falkušovce, Dúbravka, Krásnovce a iné. Vetvy bežcov zo všetkých krajov sa stretli dňa 6. 9. 2008 v Nitre.

     Naše Slovensko  je samostatné, a mnohí mladší  to už berú ako samozrejmosť. Avšak  vždy to tak nebolo. Je dobré, keď si raz za rok pripomenieme tento prelom aj symbolickým štafetovým behom v rámci celej republiky.

 

 
         
 
         

Späť

Aktuality:

 

 

Pripravujeme:

 

 

 

Odkazy:

Leader

ZMOS

Asociácia vzdelávania samosprávy

ESF

Ministerstvo vnútra SR

Aktualizované: 15. 09. 2008 web: Igor23