Úvod   Kontakt  

 

Úvodná stránka

Mikroregión
Členovia
Dokumenty
Partneri
Projekty
Aktuality
Zaujimavosti
Fotogaléria

 

 

 

Pocitadlo a statistiky zadarmo

Pocitadlo.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partner - Místní akční skupina Království - Jestřebí hory

10.4.2008

 

Expedícia  priateľov z Českej republiky

 

  

     V dňoch 10 - 13. 4. 2008 náš Mikroregión Poondavie navštívili 16 členná skupina z ČR v zložení: Sofie Hladíková (ZŠ a MŠ Kocbeře), Jana Novotná (ZUŠ A. M. Buxton Úpice, Pavel Dvořáček (Obec Havlovice), Miloslav Tohola (TJ Sokol Havlovice), Květa Ležovičová, Štefan Ležovič ( Centrum rozvoja Vila Čerich Česká Skalice), Luděk Vondrouš (www.nasetelevize.cz), Jana Soukupová, Kamila Petrášová, (Gymnázium a SOŠ Úpice), Jaroslav Jörka (OS Ruka), Radek Pulkrábek (ZŠ Úpice-Lány), Jaroslav Balcar (TJ Sokol Havlovice), Iljana Beránková (Město Úpice), Jindřich Melničuk (autodoprava Melničuk), Jan Balcar (Království-Jestřebí hory,o.p.s.).  Hosťom sme pripravili bohatý program. Česká delegácia zástucov Kálovství - Jestřebí hory  pricestovala vo štvrtok 10. 4. , kde ich v obci Sečovce v penzióne St. Nicolaus  v podvečerných hodinách privítali p. R. Koba, Dr. .J. Záhorský, p. J. Zofčák, p. Ľ. Ďurčáková, Ing. I. Blažej a p. M. Bodnár. Večer ukončili bowlingovým zápasom štyroch zmiešaných družstiev.   Piatok našich priateľov čakal mimoriadne  pestrý program:

-  obec Tušická Nová Ves (ZŠ s MŠ Tušická Nová Ves, Kultúrny dom),

- obec Rakovec nad Ondavou (ZŠ s MŠ Rakovec nad Ondavou, firma Lifeline, Centrum pre mentálne postihnutých),

- obec Trhovište (ZŠ s MŠ Trhovište, prezentácia pyramídy z vrchnáčik z PET fliaš - Radka Pulkrábka, spoločný obed so starostami a pedagogickými zamestnancami),

- obec Markovce (vystúpenie rómskej skupiny Vienále, OcÚ, MŠ, ZŠ, nový OcÚ),

- obec Bánovce nad Ondavou (Múzeum P. Horova, vystúpenie skupiny Ondavčanka),

- obec Tušice (zakončenie slávnostným posedením so starostami MP v priestoroch Kultúrneho domu Tušice so zemplínskymi špecialitami a ľudovou hudbou  Oceľare z Falkušovec).

     V sobotu sme našim hosťom  pripravili kultúrno - športový deň.  Po malej obhliadke  rómskej osady v Trhovišti a krátkej prehliadky Zemplínskej Šíravy (hotel Eurobus, pobrežie) na nás čakalo v letovisku Paľkov na Zemplínskej Šírave v športovom centre "Sĺňava" mnoho zaujímavých športových disciplín.   Asi najdôležitejšie bolo medzinárodné zápasenie v malom futbale, ktoré tentokrát skončilo víťazstvom slovenského družstva 5:4.  Vyvrcholením dňa bol Country bál v Bánovciach nad Ondavou. O tom, že sa naši českí priatelia skutočne zabávali svedčí skutočnosť, že  ich  šofér dostal do mikrobusu  až nadránom. Nedeľa bola smutná, pretože s piesňou od skupiny Tublatanka "Dnes mám rande so svojím mestom" odchádzali naši českí priatelia späť do ČR. Veríme, že návšteva v našom mikroregióne v nich zanechala pekné spomienky a tešíme sa na skoré stretnutie s nimi. 

 

 

m

Aktuality:

29.5.2008

Porada starostov Mikroregiónu Poondavie ....viac

 

Rodáci Horovovi ....viac

 

Športový deň zamestnancov škôl, ŠZ, OcÚ - "Športom k zdraviu"....viac

Pripravujeme:

 

 

 

Odkazy:

Leader

ZMOS

Asociácia vzdelávania samosprávy

ESF

Ministerstvo vnútra SR

Aktualizované: 29. 05. 2008 web: Igor23