Úvod   Kontakt  

 

Úvodná stránka

Mikroregión
Členovia
Dokumenty
Partneri
Aktuality
Projekty
Zaujímavosti
FS Harčare
FS Zemplinčane SVOJINA
FS Oceľare z Falkušoviec
FS Ondavčanka
FS Rakovčan
FS Vienala
Fotogaléria

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Zaujimavosti

 

Folklórny súbor Zemplinčane SVOJINA

 

     Folklórny súbor Zemplinčane SVOJINA bol založený v roku 2002. Snahou súboru je šíriť folklórne tradície,podieľať sa na výchove detí a mládeže, rozvíjať lásku k folklóru naších obcí a kraja. Súbor má viac než 40 členov - bývalých členov súboru Zemplín, Laborec a Jahodná, ktorí sa spolu so svijimi deťmi snažia reprezentovať náš región Zemplín. Náš súbor je špecifický tým,že do činnosti je zapojená stredná generácia členov spolu s deťmi. Umeleckým vedúcim súboru je Alojz Štofega.

    Súbor má za sebou za svoju krátku existenciu mnoho vystúpení doma a taktiež niekoľko v zahraničí. Zúčastnili sa už na troch zahraničných zájazdoch a to v Poľsku (Jaroslaw), na Ukrajine (Užhorod), a v Srbsku (Kovačica).

     V súčasnosti pracuje v súbore tanečná, spevácka a samozrejme hudobná zložka. V  produkcii majú 3 ucelené pásma, každé v dĺžke 20 min. – „V Zalužici na valale“, „Pijácki“ a „Betlehem“. Disponujú uceleným programom v celkovej dĺžke viac ako 90 min., ktorý je vytvorený zo samostatných tancov a piesní v choreografii známych slovenských choreografov. Ale hlavne ponúkajú atraktívne folklórne umelecké vstupy v trvaní 30 - 60 min. V programe majú tanečné čísla, ktoré sú popretkávané speváckymi a hudobnými vstupmi: Zalužice, Pozdišovce, Naturi, Loškar, Pastire, Žaškov, Verbunk, Na valale, Naturice, Karički, Margecanská kruta, Za Bodrogom, Maďarské čapáše, Pijácki, Židovski, Cigán, Betlehem.

 

Kontakt:

sídlo: Hollého 5879, Michalovce 07101
korešpondenčná adresa: Námestie osloboditeľov 82, Michalovce, 07101

Umelecký vedúci: Alojz ŠTOFEGA
0918 953 366
svojina@svojina.eu

Organizačná vedúca: Dagmar BULÍKOVÁ
0907 920 446
bulikova@svojina.eu

Tanečný pedagóg: Ing. Martin KOŠČO
0903 638 701
martink@svojina.eu

 

       
 
       

Naspäť

 
 

Aktuality:                         

 

 

Pripravujeme:

 

 

 

Odkazy:

Leader

ZMOS

Asociácia vzdelávania samosprávy

ESF

Ministerstvo vnútra SR

Aktualizované: 15. 11. 2009 web: Igor23